Ingrid Fujiko Hemming

piano (Japonsko)

Fujiko Hemming je narodená roku 1932 v Berlíne japonskej matke Toako Ohtsuki, a švédskemu otcovi Fritzovi Göstovi Georg-Hemmingovi. Fujiko chodila do školy v Japonsku. Bola zázračným dieťaťom a svoj prvý veľký koncert odohrala v sedemnástich rokoch.Vyštudovala v Tokiu a okamžite začala svoju profesionálnu kariéru. Počas tejto doby získala Hemming mnoho prestížnych vyznamenaní. Štúdium ukončila na Berlínskom hudobnom inštitúte. Počas koncertu vo Viedni v roku 1971 stratila Hemming sluch po vysokej horúčke. Presťahovala sa do Štokholmu, kde sa čiastočne uzdravila. Do Japonska sa vrátila r. 1995.Dokument o jej živote odvysielaný v japonskej televízii v roku 1999 zvýšil záujem verejnosti o jej umenie. Z jej nasledujúceho debutového CD La Campanella sa predalo viac ako dva milióny kusov. Fujiko Hemming vystúpila v Carnegie Hall v New Yorku v júni 2001. V roku 2008 Hemming podpísala spoluprácu so spoločnosťou Domo Records. V júni 2009 jej vydala spoločnosť Domo Records v USA päť titulov: „Echoes Of Eternity“; „La Campanella“; „Nocturnes Of Melancholy“, „Live At Carnegie Hall“ a „Klavírny koncert č.1 Franza Liszta“. Koncert v Bratislave je súčasťou jej európskeho koncertného turné.

Dalibor Karvay

husle (Slovensko)

Dalibor Karvay je jedným z najprominentnejších slovenských hudobníkov. Už v mladom veku dosiahol mimoriadne medzinárodné úspechy. Je víťazom mnohých medzinárodných husľových súťaží. Ako sólista vystúpil pod taktovkou renomovaných dirigentov s mnohými symfonickými orchestrami. Ako komorný hráč spolupracuje so svetovými hudobníkmi (Radek Baborák, Julian Rachlin, Boris Kuschnir, …). Od roku 2020 je prvým koncertným majstrom Viedenského symfonického orchestra. Karvay je od roku 2014 profesorom hry na husliach na Hudobnej a umeleckej univerzite mesta Viedeň.

Vag Papian

klavír (Izrael)

Vag Papian začal kariéru klaviristu roku 1979. Vag Papian je absolventom Moskovského a Petrohradského konzervatória. Roku 1987 sa stal umeleckým riaditeľom a šéfdirigentom Arménskej filharmónie. Roku 1990 emigroval do Izraela, kde je v súčasnosti šéfdirigentom Symfonického orchestra Beer Sheva. Dirigoval mnoho svetových symfonických orchestrov. Venuje sa aj koncertnej činnosti ako sólový klavirista. Koncertoval v Európe, Južnej a Severnej Amerika a Ázii. Je dlhoročným koncertným partnerom významného svetového huslistu Maxima Vengerova, s ktorým absolvoval mnoho koncertných turné po celom svete.

Máté Pálhegyi

flauta (Maďarsko)

Narodil sa v Budapešti v roku 1975. Už ako 5-ročného ho rodičia začali viesť k hudbe, venoval sa flaute, husliam a klavíru. Po štúdiu na Konzervatóriu pokračoval v štúdiu na Vysokej škole múzických umení v Budapešti, kam som sa neskôr vrátil ako pedagóg.

Ako sólista vystúpil na koncertoch so symfonickými orchestami, maďarské Rádio Bartók zaznamenáva a vysiela jeho koncerty.

Učil na Hudobnej akadémii v Budapešti, teraz má vlastné flautové štúdio vo Viedni.

Anna Gutowská

husle (Poľsko)

Narodila sa v Rzeszówe. Študovala na Conservatoire du Lausanne vo Švajčiarsku a Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Je laureátkou mnohých národných a medzinárodných súťaží.

Koncertuje ako sólistka a komorná hráčka. Viackrát vystupovala ako sólistka s poprednými poľskými aj zahraničnými orchestrami.

V rokoch 2012 až 2016 bola asistentkou v triede prof. E. Zienkowského na Univerzite hudobných a dramatických umení vo Viedni.

Pedagogicky pôsobí na Univerzite hudobných a dramatických umení vo Viedni. Vedie majstrovské kurzy v Poľsku, Rakúsku, na Slovensku, v Mexiku a Chile.

Petr Nouzovský

violončelo (Česká republika)

Študoval hru na violončele na Pražskom konzervatóriu, drážďanskej Vysokej hudobnej škole a Kráľovskom konzervatóriu v Madride. V interpretačnom umení sa zdokonaľoval na majstrovských kurzoch u viac ako desiatich violončelistov (Mstislav Rostropovič, Boris Pergamenščikov, David Geringas, Franz Helmerson a ďalsí). Od roku 2005 je pravidelným hosťom medzinárodného hudobného festivalu Pražská jar.  Vystupoval na mnohých hudobných festivaloch. Jeho recitály či koncerty s orchestrom si mohlo publikum vypočuť v mnohých prestížnych domácich i svetových koncertných sálach. Petr Nouzovský viedol workshopy a majstrovské kurzy v Peru, Rusku, Poľsku, Českej republike a na Slovernsku. Doteraz nahral dve desiatky CD pre firmy.

Miriam Rodriguez Brüllová

gitara (Slovensko)

Miriam Rodriguez Brüllová je uznávanou gitaristkou v hudobnom svete. Študovala v Bratislave, Montreale, Quebecu a Viedni. Ako sólistka sa predstavila v mnohých svetovo známych koncertných sálach s významnými orchestrálnymi telesami v Európe, Ázii, Afrike, Južnej i Severnej Amerike. Pedagogicky pôsobila na viedenskej univerzite, v súčasnosti učí na bratislavskom konzervatóriu a na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Meehae Ryo

violončelo (Južná Kórea)

Technická virtuozita violončelistky Meehae Ryo z nej robí najuznávanejšiu violončelistku v Kórejskej republike. Snaží sa hrať hudbu, ktorá robí radosť sebe aj jej publiku. K vrcholom jej vystúpení patrí spolupráca s klaviristkou Marthou Argerich a slávnym huslistom Shlomo Mintzom.

Vo veku šiestich rokov mala Meehae svoju prvú lekciu violončela. Študovala na Julliard School a na University of Michigan.

Vystupuje s mnohými orchestrami, ako sú Berlínsky symfonický orchester, Norimberský symfonický orchester, Symfonický orchester Pražského rozhlasu, Izraelskí symfonici, Hongkongská filharmónia, Soulská filharmónia, Rímsky symfonický orchester a ďalšie. Koncertovala v najznámejších koncertných sálach vrátane Musikverein Viedeň, Herkulovej siene v Mníchove, Smetanovej a Dvořákovej sály Praha, Lisztovej sály Budapešť, Carnegie Hall, Auditorium della Conciliazione Rím a v Berlínskej filharmónii.

V roku 2013 Meehae vydala svoj debutový album na Deutsche Grammophon, kde nahrala violončelové koncerty Saint-Saënsa a Elgara. Vydala aj dva albumy so SONY Entertainment, na ktorých hrala so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod vedením Vladimíra Válka.

V súčasnosti žije vo Viedni v Rakúsku. Aktívne absolvuje viac ako 30 koncertov ročne ako koncertná violončelistka. Je umeleckou riaditeľkou Spoločnosti na podporu hudby a kultúry IMK .

Jonatán Jakabovics

gitara (Maďarsko)

Jan Čonka

gitara (Česká republika)

Bianka Szalaty

gitara (Poľsko)

Peter Vasko

gitara (Slovensko)