Vitajte na koncertoch 14. ročníka medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara 2018.

Festival Bratislavská komorná gitara sa koná pravidelne každý rok a je zameraný na predstavenie gitary hlavne v rôznych zoskupeniach, často i netradičných.

Festival Bratislavská komorná gitara je zameraný na dve oblasti: na predstavenie rôznych zoskupení, často i netradičných, kde gitara zohráva dôležitú rolu, ako aj na predstavenie popredných sólistov v hre na gitare. Festival je žánrovo rozmanitý, hlavným nástrojom koncertov festivalu je však, samozrejme, gitara. Každý rok predstavujeme repertoár v novej dramaturgii, s dielami pôvodnej a svetovej hudobnej tvorby. Hlavným cieľom je podporiť umeleckú konfrontáciu mladých umelcov z rozličných krajín a rôznych hudobných žánrov, ako aj osloviť mladých ľudí na Slovensku a presvedčiť ich o kráse hudby, v ktorej hrá hlavnú rolu gitara. Organizátori festivalu vyhľadávajú najvýznamnejších svetových umelcov v hre na gitare, ale aj popredných umelcov hrajúcich na iných nástrojoch, ktorí sa venujú komornej hre v kombinácii s gitarou. Cieľom je tiež pozývať na pódium festivalu viacnárodné komorné zoskupenia. Na 14. ročníku odznie pät koncertov umelcov zo Španielska, Japonska, Rakúska, Maďarska a Slovenska.

Umeleckou riaditeľkou medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara je Miriam Rodriguez Brüllová, ktorá je medzinárodne uznávanou umelkyňou.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Festival sa koná pod spoločenskou záštitou starostu mestskej časti Bratislava Staré Mesto pána Mgr. Radoslava Števčíka

Organizátor

Spoluorganizátor

Mestská časť Bratislava Staré Mesto

Umelecká riaditeľka festivalu

M. Mus. Miriam Rodriguez Brüllová

Kontakt

Ergon Art
Pod gaštanmi 2
821 07
Bratislava, Slovakia

Tel.: 0903 711 474
E-mail: info@bratislavafestival.sk